

Förut där vi bodde var det så varmt! När de visade utegården här trodde jag de öppnade ett kylskåp, men det fanns imgen mat, bara ett kallt rum. Amazon skakade och nös. Men trots kylan var det såå spännande. Vilka märkliga kalla dofter och roliga hyllor!





Bra jobbat älskade Pollux 😍❤🙏❤😍
Så fint. Hoppas bröderna bus kan ta efter farbror Polle. 😊👍
GillaGillad av 1 person
Så härliga katter även om det är mattes ord 😍
GillaGillad av 1 person
Tack, ja det är nått särskilt med djur. 😍🥰💕👍🏻
GillaGilla
Naw😍 gjorde han det?! Så gulligt av Pollux.❤
Men haha🤣😂 inte samma efternamn…nä jisses…detta med namn är ett företag för dig😜
Jajustdet…det är ju kallt här i Sverige 🥶
Tur matte och filtar finns då.👍
GillaGillad av 1 person
Komplicerat 🥰😂. Ja lilla Amazon 💕
GillaGillad av 1 person
Ååh, så gulligt. Fina, fina rara Polle 🥰 Hoppas att det kommer att gå bra i fortsättningen också 💕
GillaGillad av 1 person
Tack, det kommer säkert att gå nåde bra och dåligt. Mest bra hoppas vi 🥰💕
GillaGilla
Ååh, Pollux förnekar sig aldrig!! Så kul att småkatterna börjat ”prata”… Amazon, lilla tös, hur ska du väl bete dig när du möter en eller två av bröderna Bus? Vilket spännande ställe ni hamnat på!!!🤗😻😻
GillaGillad av 1 person
Hon imponerar lilltösen. 💕 inte rädd för nått. 😍
GillaGilla
Förlåt – men Amazon är ett ord som inte klingar så vacker i mina öron – inte efter att de nu etablerat sig i Sverige och fått hjälp av Postnord att trakassera mig med falska mail! Sorry.
GillaGillad av 1 person
Vår Amazon kom till Sverige först. Allt annat är bleka efterapningar av originalet 😉😂
GillaGilla
Varning för långt utlägg 😂😂😂 Du får kalla henne Ammis om du vill. Hon fick sitt namn då vi behövde ett starkt namn. Då hon försvarat sig själv och sin bror med en lejoninnas mod när Prasslin var för liten o sjuk o hjälpa till. Tror hon ensam höll dem vid liv. Hon kändes som en kvinnlig krigare, en amason. Ammis är nått som numera 2 katter lyssnar till då det ligger nära ”Hammis”. Ammis är smeknamnet hon har här hemma. 😊👍🏻 Tråkigt att du blev så trakasserad. 👎🏻 Ammis trakasserar inte, här hemma är hon bara jätterar. Hennes tid som krigare och försörjare är över. Reservnamnet var Calico som betyder sköldpaddsfärgad på engelska.
GillaGilla
Det är ju inte namnet det hänger på – Hon är ju ett plus i kanten hos dig!
GillaGillad av 1 person
🥰🧡🥰
GillaGillad av 1 person